22.07.2013

Pytanie - "Kiedy przysługuje transport sanitarny na chemioterapię?"

Szanowna Pani,
Wniosek na transport medyczny wystawia lekarz POZ. Przysługuje on pacjentom niezdolnym do samodzielnego poruszania (np. leżącym) ze stwierdzoną dysfunkcją ruchu. Jeśli odległość od domu do placówki, gdzie jest podawana chemioterapia wynosi do 60 km – lekarz POZ realizuje transport medyczny w ramach stawki kapitacyjnej otrzymywanej za pacjenta. Jeśli powyżej 60 km musi wystawić zlecenia na taki transport.
Pozdrawiam,
Aleksandra Kwiecień

01.06.2013

Stadion WANDA - podsumowanie
ul. Bulwarowa 1

Niestety pogoda uniemożliwiła naszym gościom udział - dziekujemy za gotowość!!!

27.05.2013

Stadion WANDA
ul. Bulwarowa 1

Dnia 1 czerwca bedziemy współorganizatorami Dnia Dziecka w Krakowie - Nowej Hucie - Stadion WANDA ul.Bulwarowa 1. Rozgrywki piłkarskie organizuje pan Andrzej Tychoniak. Na nasze zaproszenie przybędzie PWST i przedstawi dla najmłodszych sztukę. Spotkanie osłodzi Firma Norberta Szymczykiewicza - pop corn,wata, lody. Będą z nami znani plastycy - z niespodzianką dla najmłodszych, zaprzyjażniona księgarnia z bajkami. Liczymy na piękną pogodę.

Pracownia Ceramiki Artystycznej TERRA zaprasza dzieci na warsztaty ceramiki, które również odbędą się dnia 1 czerwca przy ulicy Bulwarowej w godzinach 12.00 – 14.00 pod hasłem :”Z niczego coś” Pracownia TERRA powstała 1998 roku, jej siedziba znajduje się w Krakowie na Podgórzu przy ul. Lwowskiej 30. W pracowni powstaje ceramika wykonywana wyłącznie ręcznie.
Kontakt: terrabarbara@autocom.pl
W pracowni również prowadzone są warsztaty dla dzieci i dorosłych.

04.05.2013

Dziennik Polski

Dnia 4 maja 2013 Redakcja Dziennika Polskiego na naszą prośbę ogłosiła, iż każdy kto poszukuje odpowiedzi na nurtujące go pytania z zakresu profilaktyki nowotworowej i chorób nowotworowych, może mailem na nasz adres zwalczanieraka.kr@op.pl zadać pytania do lekarzy onkologów z centrum Onkologii przy ul Garncarskiej 11. Pytania i odpowiedzi ukazywały będą się sukcesywnie na łamach Dziennika Polskiego.

18.04.2013

Wykład w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej

Dnia 18 kwietnia br odbył się w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie wykład prof. hab. n. med. Jadwigi Rachtan. Pani kierownik Kliniki Radiobiologii Klinicznej z Centrum Onkologii w Krakowie przy ul. Garncarskiej 11 przeprowadziła wykład poświęcony profilaktyce nowotworowej.