24.03.2014

Konkurs internetowy na plakat "RAK NIE - KOCHAM ŻYCIE"

Informujemy, że przedłużamy termin nadsyłania plakatów na konkurs internetowy "RAK NIE - KOCHAM ŻYCIE" do 30 marca br.

07.02.2014

Dzień Dobry TVN o koncercie 10 lutego w Teatrze Słowackiego

06.02.2014

Watykan

W dniu 6 lutego br otrzymaliśmy list od Ojca Świętego Franciszka z Błogosławieństwem dla wszystkich CHORYCH I SPRZYMIERZEŃCÓW naszego Stowarzyszenia. List zostanie odczytany podczas spotkania dnia 10 lutego br w teatrze im. Juliusza Słowackiego. Jednocześnie została nam przekazana na aukcję pamiątkowa Książka.

20.01.2014

Krakowski Komitet Zwalczania raka - siedziba

Nasze Stowarzyszenie otrzymało lokal na działalność Statutową, gdzie po przeprowadzeniu remontu będziemy mogli spotykać się z pacjentami i ich bliskimi. Dziękujemy wszystkim, którzy rozumiejąc nasze działania i wysoko je oceniając - poparli nas w staraniach o przydział lokalu.

25.11.2013

Bal charytatywny w dniu 30.11.2013r. w Korzkwi.

Nasz Sprzymierzeniec Klub Honorowych Dawców Krwi - Cracowia Pasy zaprasza na bal charytatywny w dniu 30.11.13r. do Korzkwi.

27.09.2013

Współpraca

W dniu 27 września 2013 r. pomiędzy Stowarzyszeniem KKZR a Rektorem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego Panią prof.Ewą Kutryś zostało podpisane porozumienie o współpracy. Dziękujemy Pani prodziekan PWST dr.Monice Jakowczuk za zgodę na współdziałanie.

16.09.2013

Nadchodzące wydarzenia

Z radością informujemy o naszych następnych przedsięwzięciach, z których dochód zostanie przeznaczony na doinwestowanie sali operacyjnej w CENTRUM ONKOLOGII ul. GARNCARSKA 11

- dnia 6 Października 2013r. "Dar serc" Panów Dariusza Domańskiego i Józefa Hojdy, którzy benefis z kwestą dedykują naszemu Stowarzyszeniu,
- dnia 6 Grudnia 2013 r w Filharmonii Krakowskiej koncert "W walce z rakiem zawsze razem" połączony z losowaniem wspaniałych nagród,
- dnia 4 stycznia 2014r. Koncert Kolęd i Pastorałek "Kolędowanie z przesłaniem pomocy" w Kościele Ojców Franciszkanów połączony z kwestą,
- 10 lutego 2014r. Koncert w Teatrze im Juliusza Słowackiego "Nieosamotnieni w walce z rakiem" połączony z aukcją,
- marzec 2014r konkurs internetowy na plakat "RAK NIE - KOCHAM ŻYCIE" - regulamin w linkach,
- 14-30 - kwietnia 2014r. wystawa w Galerii Krakowskiej 23 wybranych przez internautów plakatów z konkursu marcowego,
- 10 maja 2014r. mecz piłkarski "Gramy o życie" - HALA WISŁY - połączony z badaniami profilaktycznymi oraz kwestą.
- 26 maja 2014r. - koncert "Dla mojej Mamy" z okazji Dnia Matki z aukcją "Dar Opery Krakowskiej" dla Stowarzyszenia KKZR.

O PATRONATACH HONOROWYCH, ARTYSTACH-WYKONAWCACH, BILETACH, CEGIEŁKACH i SPONSORACH poinformujemy w terminie póżniejszym.
A uwierzcie Państwo zapowiadają się wspaniałe wydarzenia!!!!

19.08.2013

17-18 sierpnia 2013r. - Dziennik Polski

W sobotnio-niedzielnym Dzienniku Polskim ukazały się odpowiedzi lekarzy onkologów na nurtujące pacjentów pytania. Dziękujemy Pani Redaktor Dorocie Dejmek. Dalsze pytania prosimy kierować na nasz adres zwalczanieraka.kr@op.pl.

01.08.2013

Prośba o wypełnienie ankiet

Chcielibyśmy zaprosić do wzięcia udziału w badaniu. Tematem badania jest „Seksualność Kobiet po Mastektomii". Celem natomiast jest opisanie wpływu samej choroby (rak piersi) jak i leczenia na seksualność pacjentek po mastektomii. Jeśli należysz do grupy pacjentek:
- z rozpoznanym i histologicznie potwierdzonym rakiem piersi, jesteś w wieku 18-65 lat,
- dotknęło Cię radykalne leczenie chirurgiczne,
to bardzo prosimy Cię o wzięcie udziału w badaniu i wypełnienie poniższych kwestionariuszy.

Badanie jest całkowicie anonimowe, uzyskane odpowiedzi zostaną wykorzystane tylko i wyłącznie do celów naukowych.
Bardzo dziękujemy za czas poświęcony na wypełnienie kwestionariusza.
Oto link do ankiet: http://mozgownica.pl/ankieta

22.07.2013

Pytanie - "Kiedy przysługuje transport sanitarny na chemioterapię?"

Szanowna Pani,
Wniosek na transport medyczny wystawia lekarz POZ. Przysługuje on pacjentom niezdolnym do samodzielnego poruszania (np. leżącym) ze stwierdzoną dysfunkcją ruchu. Jeśli odległość od domu do placówki, gdzie jest podawana chemioterapia wynosi do 60 km – lekarz POZ realizuje transport medyczny w ramach stawki kapitacyjnej otrzymywanej za pacjenta. Jeśli powyżej 60 km musi wystawić zlecenia na taki transport.
Pozdrawiam,
Aleksandra Kwiecień