03.08.2017

Odeszła Władysława Maria Francuz

Dzisiaj, 3 sierpnia 2017 roku odeszła Władysława Maria Francuz.

Historia Jej życia to ciągłe wspieranie ludzi, bezinteresowna pomoc i tolerancja. Nasze Stowarzyszenie utraciło Przyjaciela, Mentora i trudno będzie tę pustkę zapełnić.


Krótki artykuł o Władysławie Francuz w Dzienniku Polskim - kliknij tutaj


Władziu, jeśli kiedykolwiek zwątpimy w sens naszych działań, pamięć o Tobie i Twoim niestrudzonym działaniu będzie dla nas drogowskazem.

Spoczywaj w POKOJU !

01.08.2017

Uwaga!
Jesteśmy na Allegro Charytatywni!

Zapraszamy Was gorąco do wspólnej zbiórki której celem jest zakup neuromonitoringu.

Nasze aukcje znajdują się pod adresem: http://charytatywni.allegro.pl/listing?charityOrganizationId=1399

Prosimy o dary - od Waszej hojności a i pomysłowości zależy co zechcecie przekazać na aukcję. Każdy z Was biorąc udział w aukcji przyczyni się do zakupu neuromonitoringu.

Link do regulaminu Allegro Charytatywni - Regulamin.Charytatywni

 

UWAGA każdy kto przekaże dar na aukcję proszony jest o informację na adres zwalczanieraka.kr@op.pl czy wyraża zgodę na umieszczenie informacji na naszej stronie www.kkzr.pl o darze oraz prosimy o przesłanie adresu na który przekażemy podziękowanie.

Każdy przekazujący dar poszukuje nas na ALLEGRO CHARYTATYWNI pod adresem Stowarzyszenie Krakowski Komitet Zwalczania Raka


Neuromonitoring śródoperacyjny (IONM

Uszkodzenia nerwów podczas operacji onkologicznych są zwykle nieodwracalne. I właśnie dlatego neuromonitoring śródoperacyjny (IONM) w chirurgii onkologicznej staje się światowym standardem bezpiecznego leczenia chirurgicznego pozwalającym w wielu przypadkach na zachowanie radykalności operacji bez niepotrzebnego okaleczania chorych, które niejednokrotnie jest usprawiedliwiane ogólnie rozumianym trudnym leczeniem onkologicznym. Dla pacjenta to dodatkowe zabezpieczenie wpływa korzystnie psychologicznie i sprzyja pozytywnym rezultatom leczenia. Pacjent ma pewność, że otoczony jest najlepszą opieką medyczną. Dotyczy wielu operacji wykonywanych u chorych na raka tarczycy, ślinianki, odbytnicy, a także chorych operowanych z powodu nowotworów tkanek miękkich. Jeżeli z powodów onkologicznych nerw istotny funkcjonalnie nie musi być wycięty, to należy go zaoszczędzić unikając trwałego ubytku neurologicznego w postaci niedowładu, porażenia i braku czucia. Na to właśnie pozwala zastosowanie neuromonitoringu. Pozwala na odszukanie istotnych nerwów i śledzenie ich przebiegu podczas operacji i w konsekwencji do ocalenia i zachowania ich funkcji ruchowej lub czuciowej dla pacjenta. Metoda neuromonitoringu nie wiąże się ze skutkami ubocznymi dla pacjenta. W Klinice Chirurgii Onkologicznej Centrum Onkologii w Krakowie wykorzystany byłby u ok. 100 – 150 pacjentów rocznie a w perspektywie rozwoju tej metody u jeszcze większej. Chcemy wprowadzić tę technikę operacyjną jako standardowe postępowanie w operacyjnym leczeniu chorych na raka odbytnicy, tarczycy, ślinianek i nowotworów tkanek miękkich . W Polsce urządzeniem do neuromonitoringu śródoperacyjnego dysponują tylko pojedyncze ośrodki onkologiczne a ilość operacji , które powinny być przeprowadzone z użyciem tego urządzenia sięga 10% (!). W Europie Zachodniej i USA – 80%.

17.07.2017

Podziękowanie

Dziękujemy serdecznie Firmie OMEGASYSTEM, która odpowiadając na naszą prośbę przekazała dla Centrum Onkologii darowiznę 24 sztuki gablot podświetlanych, które w porozumieniu z dyrekcją zostaną powieszone na oddziałach i w przychodni.

 

OMEGA System – Trwałe, Estetyczne, Funkcjonalne, Najwyższa Jakość!

Producent systemów wystawienniczych i informacyjnych

www.omegasystem.pl

05.07.2017

Ogród Centrum Onkologii w Krakowie
Centrum Onkologii - Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie Oddział w Krakowie

Dziękujemy firmom za dar serca, który przyczynił się do upiększenia ogrodu przy Centrum Onkologii (ul. Garncarska 11) w Krakowie

kruszec - Hurtownia Kamienia Naturalnego

rośliny - Fabryka Roślin

08.06.2017

Walne Zebranie

W imieniu Prezesa Stowarzyszenia KKZR zapraszamy na  ZEBRANIE WALNE dnia 27 czerwca br o godz 13.00 w bibliotece Centrum Onkologii 

 
Plan zebrania : 

  1. Otwarcie zebrania 
  2. Wybór przewodniczącego zebrania i protokolanta 
  3. Wybór komisji skrutacyjnej 
  4. Sprawozdanie merytoryczne i finansowe za rok 2016 i przedstawienie planów  
  5. Głosowanie i podjęcie uchwały o zatwierdzeniu sprawozdania 
  6. Podjęcie uchwały o absolutorium dla Zarządu 
  7. Podjęcie uchwał o przeznaczeniu dochodu za rok 2016 
  8. Wolne wnioski
01.06.2017

Ruszyła nasza nowa strona!

News próbny

17.05.2017

Podziękowania

Nasze Stowarzyszenie po raz kolejny otrzymało wsparcie za które bardzo dziękujemy Firmom:
-BRUK-BET za przekazanie nam donic,
-BIOVITA - za ziemię,
-FABRYCE ROŚLIN z ul. Kluczyńskiej za przekazanie nam roślin i wykonanie kompozycji kwietnych przed budynkiem Instytutu.

W najbliższych dniach o Waszym darze będzie informowała pamiątkowa tabliczka.

14.05.2017

"110 litrów krwi na 110 lecie KS Cracovia"

Dziękujemy Prezesowi Klubu Krwiodawców Cracovii i naszej wolontariuszce Marii Kardaszewskiej za akcję kwestowania.

13.05.2017

Dziennik Polski - prof. dr hab. nauk med. Kazimierz Karolewski

Dziennik Polski, 13 maja br - Prezes Stowarzyszenia KKZR prof dr hab.n.med Kazimierz Karolewski przybliża nam temat raka błony śluzowej macicy. Pełen artykuł tutaj.
Oczekujemy na pytania na adres zwalczanieraka.kr@op.pl - nasi lekarze onkolodzy odpowiedzą na najczęściej zadawane na łamach Dziennika.

30.04.2017

Kabaret "MONIEK PRZEPIÓRKO"

Dziękujemy serdecznie naszym wykonawcom z Zespołu Teatru Żydowskiego z Warszawy, naszym przyjaciołom, którzy pomogli nam w realizacji oraz wszystkim obecnym na naszym kabarecie!

Więcej o wydarzeniu