01.12.2021

Ogłaszamy drugą edycję "Konkursu na najładniejszą kartkę świąteczną."
#bożenarodzenie #życzenia #kartkidlaKKZR

Nasi przyjaciele, już po raz drugi, ogłosili konkurs na kartki świąteczne, które będą rozdawane Pacjentom i Pracownikom Narodowego Instytutu Onkologii!

Szczegóły na profilu FB I Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. XBW Ignacego Krasickiego

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie.

Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie!

 

 

 

 

09.08.2021

Podziękowania dla Darczyńców

Składamy najserdeczniejsze podziękowania dla naszych Darczyńców, którzy ostatnio wsparli Stowarzyszenie finansowo.

 
Państwa dobroć pozwala nam kontynuować naszą misję.
 
Dziękujemy!
 
 
30.07.2021

Obejrzyj film "Filantrop Krakowa A.D. 2020 - Magdalena Chuderska"

Nagranie z wydarzenia Filantropi Krakowa. Nasza niezastąpiona p. Magda Chuderska, odbiera nagrodę i wygłasza przemówienię. 

22.06.2021 - Sala Miedziana Pałacu w Krzysztoforach

 

 

09.07.2021

Podziękowania

Dziękujemy Rodzinie śp. Prof. Eugeniusza Dubiela za apel wystosowany do uczestników ostatniego pożegnania Profesora. 

W dniu 09.07.2021 na Cmentarzu Rakowickim, podczas ceremonii pogrzebowej, uczestnicy zamiast przynoszenia kwiatów poproszeni byli o wpłacanie datków na rzecz Stowarzyszenia Krakowski Komitet Zwalczania Raka. 

Dwójka naszych wolontariuszy zebrała wówczas kwotę 305 zł. 

Dziękujęmy!

28.06.2021

Honoris Gratia dla Profesora Kazimierza Karolewskiego
#Honorisgratia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Prof. dr hab. n. med. Kazimierz Karolewski z Kliniki Ginekologii Onkologicznej NIO-PIB Oddziału w Krakowie został w czerwcu 2021 roku odznaczony tytułem Honoris Gratia, nadawanym przez Prezydenta Miasta Krakowa osobom szczególnie zasłużonym dla Miasta Krakowa i jego mieszkańców.

Profesor Kazimierz Karolewski związany jest z Instytutem w Krakowie od ponad 40 lat. Specjalista położnictwa i ginekologii, radioterapii onkologicznej, ginekologii onkologicznej. Autor wielu publikacji naukowych i wystąpień konferencyjnych, od wielu lat zasiadający w Radzie Naukowej NIO-PIB. Prezes Zarządu Krakowskiego Komitetu Zwalczania Raka.

Uroczystość wręczenia odznaczeń odbyła się 8 czerwca 2021 roku.

 

 

24.06.2021

Filantropi Krakowa 2020. Nagroda dla P. dyr. Magdaleny Chuderskiej
#filantropia #wręczenie

Prestiżowymi tytułami Filantropów Krakowa 2020 zostali uhonorowani: Grzegorz Kmita, Magdalena Chuderska, Agata Kowalska, Pigment s.c., oraz Fundacja ZIKO dla Zdrowia.

 

 

Magdalena Chuderska - ukończyła studia w Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie na Wydziale Resocjalizacja. Od 2013 r. początkowo jako woluntariusz, później pełnomocnik, obecnie dyrektor współpracuje z Stowarzyszeniem Krakowski Komitet Zwalczania Raka. Od lat zaangażowana jest w propagowanie badań profilaktycznych, bezinteresowna w niesieniu pomocy pacjentom chorym onkologicznie, a także ich rodzinom. Jest człowiekiem orkiestrą, dla niej nie ma rzeczy niemożliwych. Jest niezwykle wrażliwa i otwarta na potrzeby drugiego człowieka. Jest pełna energii, chętnie angażuje się w działania mające na celu niesienie pomocy osobom potrzebującym. Swoim entuzjazmem i dobroczynnością zaraża wolontariuszy, którzy ochoczo włączają się w realizowane przez nią działania. Celem przedsięwzięć realizowanych przez Magdalenę Chuderską i prowadzonego przez nią Stowarzyszenia jest kreowanie wszelkich działań związanych z profilaktyką, diagnostyką i leczeniem chorych na nowotwory, wspieranie rozwoju naukowego poprzez organizację szkoleń czy konferencji naukowych. W ubiegłym roku była inicjatorką szeregu akcji przeciwcovidowych. W czasie wzrostów zachorowań (kolejnych lockdownów) nie myślała o sobie, o swoim bezpieczeństwie, ale prężnie działała. Poszukiwała i zamawiała materiały potrzebne do uszycia maseczek, angażowała grupy krawcowych, organizowała transporty do krakowskich szpitali i hospicjów. W sumie przekazała ponad 35 tys.: maseczek, przyłbic, fartuchów flizelinowych. Dzięki niej oraz jej wolontariuszy z pomocy skorzystał nie tylko personel medyczny będący na pierwszej linii walki z covidem, ale także pacjenci i ich rodziny.

 

16.05.2021

Groszki i róże
#Wsparcie dla KKZR #allegro

Na naszym Allegro, pojawiła się płyta Danuty Stankiewicz, cegiełka na rzecz Stowarzyszenia Krakowski Komitet Zwalczania Raka. Piosenki Ewy Demarczyk w nowej interpretacji.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą pod TYM LINKIEM!

02.04.2021

Życzenia Wielkanocne 2021
#życzenia #wielkanoc

02.04.2021

Kartki dla Pacjentów Oddziału Onkologii
#kartki #wielkanoc #siostrysłużebniczki

Składamy serdeczne podziękowania za kartki świąteczne wykonane przez dzieci i młodzież z krakowskich szkół oraz Siostry Służebniczki, rozdawane na Oddziale Onkologii.
 
Mamy nadzieję, iż Pacjenci w tym trudnym czasie choroby i pandemii poczują, iż nie są osamotnieni.
 
Nasi drodzy jesteśmy z Wami!
 
19.03.2021

Zakończono tegoroczny konkurs na plakat.
#konkurs #plakaty #profilaktyka

 Szanowni Państwo!
 
Zakończyliśmy głosowanie w konkursie na tegoroczny plakat o tematyce profilaktycznej.
Oddano w sumie 1439 głosów, a zwyciężczynią została Oliwia Podraza! Serdecznie gratulujemy!
Prezentujemy zwycięską pracę.
 
Miejsce drugie przypadło Weronice Treśce, a trzecie, równie zaszczytne, Annie Dyyak.
 
Niestety, Kochani.
 
Sytuacja epidemiologiczna w Polsce zmusza nas do przełożenia obiecanej wystawy prac na bliżej nieokreślony termin. Gdy tylko pandemiczna zawierucha się uspokoi, poinformujemy o nowej dacie wydarzenia.
 
Na tę chwilę serdecznie zapraszamy do obejrzenia prac w galerii wirtualnej.
 
Jeszcze raz, wielkie gratulacje dla Oliwii!